Dawna praca: dziennikarstwo

.

Tę ścieżkę zawodową zakończyłem ponad 10 lat temu, poświęcając się całkowicie mediom cyfrowym – zarządzaniu nimi, tworzeniu produktów i strategii działań w obszarze Internetu i telekomunikacji (na styku z mediami). Niemniej, dziennikarski etap mojego zawodowego życia uważam za bardzo istotny i rozwijający kompetencje, które przydają mi się w obecnej pracy.

W latach 1996-2000 pełniłem rozmaite funkcje: od dziennikarza po zastępcę redaktora naczelnego i w końcu redaktora naczelnego w ogólnopolskich pismach.

Cenię sobie stałą współpracę w latach 1997-1999 ze „starym” Przekrojem.
Na łamach tego tygodnika opublikowałem wiele tekstów (wywiadów, reportaży, artykułów publicystycznych), ale przede wszystkim prowadziłem cykle, m.in.

Cykl „Przekrój Sieci”, w których razem z psychologiem prof. Zbigniewem Nęckim próbowaliśmy przewidzieć społeczne skutki rozwoju Internetu.

Cykl reportaży zza kulis talk-show (m.in. „Ibisekcji” Krzysztofa Ibisza, „MDM” Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, „Talk Szok” Piotra Najsztuba i Jacka Żakowskiego, „Nigdzie Indziej” Tomasza Raczka).

Cykl „Handlarze nadzieją” na temat Amwaya.

 

Pracowałem jako reporter miejski w Gazecie w Krakowie (oddział Gazety Wyborczej). Moje publikacje ukazywały się tam niemal codziennie przez ponad rok.

Współpracowałem także z wieloma innymi pismami. Pierwsze moje publikacje w prasie  ukazały się drukiem już około 1991 roku na łamach magazynu C&A.

Na przełomie 1997 i 1998 roku stworzyłem miesięcznik satyryczny „Kpiarz Krakowski”. Sekretarzem redakcji i współtwórczynią pisma była moja żona. Początkowo lokalne pismo (pierwsze 3 numery) przerodziło się w magazyn ogólnopolski (kolejnych 8 numerów). Felietony pisali m.in. Krzysztof Skiba, Zofia Bigosowa, o. Leon Knabit. Zespół stanowiła spora grupa studentów dziennikarstwa. Bez wsparcia kapitałowego pismo przetrwało rok. „Kpiarz” był wartościowym doświadczeniem – moją pierwszą praktyczną szkołą biznesu, zarządzania projektami i ludźmi, która była dobrym przygotowaniem do późniejszych studiów MBA oraz zarządzania projektami i zespołami w koncernach medialnych.
.

>> Tutaj można prześledzić moją obecną ścieżkę zawodową w mediach cyfrowych

.

Zapraszam na prowadzone przeze mnie szkolenia
Sprawdź